۱۳۸۸ شهریور ۱۵, یکشنبه

نماز عيد فطر امسال در مصلا برگزار نمي شود

بعد از اینکه برگزاری مراسم شب قدر در حرم امام به دلیل توجیهات امنیتی لغو شد، خبرهایی مبنی بر لغو برگزاری نماز عید فطر در مصلا تهران شنیده می شود. در همین رابطه خبر زیر را که به نقل از خبرگزاری ایرنا منتشر شده است را بخوانید:

محمد عيديان رييس ستاد برگزاري نماز عيد سعيد فطر شهرداري تهران روز شنبه در گفت وگوي اختصاصي با خبرنگار شهري ايرنا با بيان اينکه مجموعه مصلا بزرگ امام خميني (ره) امسال آمادگي برگزاري نماز با شکوه عيد سعيد فطر را ندارد دليل اين امر را انجام فعاليت هاي عمراني و ساخت و سازهاي داخل محوطه مصلا اعلام کرد.
طي سال هاي اخير مصلا بزرگ امام خميني در مرکز تهران پذيراي يک و نيم تا دو ميليون نمازگزار براي اقامه نماز عيد سعيد فطر بوده و شهرداري تهران نيز با تشکيل ستادي ويژه متولي اصلي مهيا کردن مقدمات برگزاري اين نماز بوده است.
وي با اشاره به اينکه اکنون در بخش هاي غربي و شرقي مصلا تهران عمليات ساخت و ساز در حال انجام است خاطرنشان کرد: فضاي کارگاهي موجود در مصلا تهران امکان پذيرش جمعيت ميليوني نمازگزار در روز عيد سعيد فطر را ندارد.
عيديان در خصوص اينکه عمليات عمراني در مصلا تهران سالهاست که در حال انجام بوده و با اين وجود شهرداري آنجا را براي برگزاري نماز عيد فطر آماده مي کرده است تصريح کرد: امسال امکان آماده سازي اين مکان فراهم نشد و مقرر شده تا نماز عيد سعيد فطر در محل مصلا دانشگاه تهران برگزار شود.
قائم مقام معاونت خدمات شهري شهرداري تهران با بيان اينکه شهرداري تمهيدات خود براي برگزاري نماز عيد فطر را به دانشگاه تهران منتقل مي کند گفت: البته با توجه به تجربه هاي متعدد برگزاري نماز در دانشگاه تهران مشکلي از بابت برگزاري نماز عيد فطر در اين مکان وجود ندارد. (اصل خبر)

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر